ماشین روسیه فوتبال سعید عزت اللهی میلاد محمدی

ماشین: روسیه فوتبال سعید عزت اللهی میلاد محمدی دربی قفقاز سعید عزت اللهی لیگ برتر روسیه دیدار ترک گروژنی- آنژی ماخاچ قلعه

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی اگر روحانی رییس‌جمهور نمی‌شد امروز در کشور امنیت نبود / منتجب‌نیا

قائم مقام حزب اعتماد ملی با تاکید بر اینکه باید در دانشگاه‌ها فضای باز سیاسی فرهنگی ایجاد شود، گفت: مسئولان دانشگاه باید فضایی ایجاد کنند تا همه گروه‌ها دعوت شو

اگر روحانی رییس‌جمهور نمی‌شد امروز در کشور امنیت نبود / منتجب‌نیا

منتجب نیا: اگر روحانی رییس جمهور نمی شد امروز در کشور امنیت نبود

عبارات مهم : سیاسی

قائم مقام حزب اعتماد ملی با تاکید بر اینکه باید در دانشگاه ها فضای باز سیاسی فرهنگی ایجاد شود، گفت: مسئولان دانشگاه باید فضایی ایجاد کنند تا همه گروه ها دعوت شوند و به دانشگاه بیایند و دانشجویان خودشان مستقلا گزینش کنند.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین رسول منتجب نیا در مراسم روز دانشجو در دانشگاه ایلام که با همت انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام (ره) برگزار شد، اظهار کرد: بعضی ها اعتقاد هستند که دانشجو در دوران تحصیل در دانشگاه باید تنها دانش بجوید، پژوهش کند، کتاب بنویسد و فعالیت سیاسی در حین تحصیل، دانشجو را از نشانه مهم اش باز می دارد، این نظریه قبلا مرسوم بود تا اینکه رهبری معظم انقلاب فرمودند: «خدا لعنت کند آن دست هایی که می خواهند دانشگاه ها غیر سیاسی باشد».

اگر روحانی رییس‌جمهور نمی‌شد امروز در کشور امنیت نبود / منتجب‌نیا

فعالیت های دانشجویی نباید کانالیزه باشد

وی با اشاره به اینکه دومین نظریه در مورد دانشجو این بود که بعضی ها اعتقاد بودند که دانشجویان باید افراطی باشند، افزود: نظریه سوم در این زمینه کانالیزه کردن فعالیت های دانشجویی است که در دولت نهم و دهم شاهد بودیم که فعالیت های سیاسی فقط به وسیله یک گروه صورت می گرفت و این توصیه را نباید فراموش کرد که رهبری همواره بر برپایی کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه ها تاکید دارند.

قائم مقام حزب اعتماد ملی ادامه داد: هنگامی که فعالیت سیاسی را جزء ذات و وجود خودمان می دانیم، هنگامی که فعالیت سیاسی را جزء دین می دانیم، دانشجو که موتور حرکت و زبان ملت هست، چگونه فعالیت سیاسی نداشته باشد.

قائم مقام حزب اعتماد ملی با تاکید بر اینکه باید در دانشگاه‌ها فضای باز سیاسی فرهنگی ایجاد شود، گفت: مسئولان دانشگاه باید فضایی ایجاد کنند تا همه گروه‌ها دعوت شو

احزاب نباید در دانشگاه شعبه و دفتر داشته باشند

منتجب نیا گفت: اینکه احزاب و تشکل ها در دانشگاه ها شعبه و دفتر داشته باشند، مردود و مغایر شآن دانشگاه و دانشجویان هست، نه به این معنی که حزب بد است بلکه احزاب خارج دانشگاه نباید در امر دانشگاه دخالت کنند به عبارت دیگر دانشجویان باید مستقل فکر کرده و تحلیل کنند و نظرات را بشنوند و خودشان گزینش کنند.

وی با اشاره به اینکه نظریه سوم نه در شآن دانشگاه، نه دانشجو و نه جمهوری اسلامی هست، یادآور شد: نباید به دانشجو گفته شود که شما باید طبق نظر ما عمل کنید، این توهین به دانشجو هست، یا به عنوان نمونه ما دست دانشجو را ببندیم و بگوییم که آن نشریه ای که ما می گوییم تو باید بخوانی یا به عبارت دیگر بهتر بگویم هیات 3 نفره هر چه بگوید همان شود.

اگر روحانی رییس‌جمهور نمی‌شد امروز در کشور امنیت نبود / منتجب‌نیا

دانشگاهیان دانشجو را رشد دهند

قائم مقام حزب اعتماد ملی با تاکید بر اینکه در دانشگاه باید نشاط و خوش حالی باشد، گفت: دیندار شدن دختران و پسران دانشجو هم نباید اضطراری و کانالیزه باشد، ما باید این هنر را داشته باشیم که فضایی ایجاد کنیم که دانشجویان خودشان دین را گزینش کنند، دانشگاهیان دانشجو را رشد دهند.

منتجب نیا با بیان اینکه عالی ترین روش در دانشگاه این است که فضای باز سیاسی و فرهنگی داشته باشیم، تصریح کرد: دانشگاه فضای نشر اخبار و تحلیل های صحیح و به روز باشد، صاحب نظران متفاوت بیایند و بدون اینکه وابستگی حزبی ایجاد کنند نظر های خود را مطرح کنند تا دانشجویان خودشان گزینش کنند.

قائم مقام حزب اعتماد ملی با تاکید بر اینکه باید در دانشگاه‌ها فضای باز سیاسی فرهنگی ایجاد شود، گفت: مسئولان دانشگاه باید فضایی ایجاد کنند تا همه گروه‌ها دعوت شو

دانشگاه باید فضای باز سیاسی فرهنگی داشته باشد

وی اظهار کرد: مسوولان دانشگاه باید فضایی ایجاد کنند تا همه گروه ها دعوت شوند و به دانشگاه بیایند، بنا به گفته جناب آقای دکتر روحانی فضای دانشگاه باید جهت دانشگاهیان امن باشد نه امنیتی.

اگر روحانی رییس‌جمهور نمی‌شد امروز در کشور امنیت نبود / منتجب‌نیا

قائم مقام حزب اعتماد ملی عنوان کرد: بارها گفته ام کسانی که فضا را بر دانشجو می بندند اینها در دولت آقای روحانی صلاحیت همکاری ندارند آیا که دولت روحانی دولت مردم است و نباید فراموش کرد که عالی ترین روش آزادی دانشگاه ها ارائه نظرات متفاوت است.

بکارگیری جوانان فقط در گرو داشتن رزومه نباشد

منتجب نیا با تاکید بر اینکه مساله جوان گرایی از بااهمیت ترین مباحث روز هست، افزود: دولت ها نوعا هنگامی که می خواهند روی کار بیایند شعار جوان گرایی سر می دهند و اعلام می کنند که از ظرفیت جوانان استفاده خواهیم کرد ولی بعد از مدتی می بینیم که خبری از جوانان در ادارات و نهادها نیست. هنگامی که وزیری یا استانداری می خواهد از جوانی استفاده کند رزومه ندارد و تنها یک مدرک تحصیلی در دست اوست و هنگامی که روزمه ملاک به کارگیری جوانان باشد نمی توانیم شعار جوان گرایی سر داد و عمل کرد.

وی در ادامه اضافه کرد: به همین جهت استانداران و مدیران کل مجبور می شوند که از نیروهای قدیمی استفاده کنند و نیروهای مسن را بکار گیرند. چگونه می توانیم این مساله را حل کنیم. ما در دانشگاه ها هر سال تعداد زیادی فارغ التحصیل داریم هنگامی که می خواهند وارد بازار شوند یا کار نیست یا اگر است رزومه می خواهند که برطرف این مسئله نیازمند یک سری الزامات است تا بتوانیم به شعار جوانگرایی عمل کنیم. ما نمی توانیم از تجربه افراد مسن و با تجربه استفاده نکنیم و از طرف دیگر فرد مجرب سن کاری اش گذشته است و جوانان نیز رزومه ندارند باید روشی باشد که هم از تجربه افراد مجرب استفاده کنیم و هم از خلاقیت جوانان استفاده شود.

قائم مقام حزب اعتماد ملی با تاکید بر اینکه ما نیازمند ایجاد بانک اطلاعاتی و مرکز آموزش و پرورش نیروها و پرسنل هستیم، عنوان کرد: نسل اول و دوم انقلاب باید فعال باشند و نسل سوم یا این نسل تازه باید بار را به دوش بکشند توصیه قابل توجه این است که نسل دوم نباید در انتقال تجربه به نسل سوم بخل بورزند.

جوان گرایی بدون راهکار عملی یک شعار بی محتوا است

منتجب نیا با اشاره به اینکه شعار جوان گرایی بدون راهکار عملی یک شعار بی محتوا هست، اظهار کرد: باید از نشاط و قدرت جوانان استفاده شود، مسوولان باید در دوران مسوولیت خود نیرو پرورش کنند تا بتوانند بعد از خودشان از آنها استفاده کنند.

وی با تاکید بر اینکه مسوولی موفق است که در یک استان از نیروهای بومی کارآمد استفاده کند، گفت: شعار جوان گرایی به تنهایی کافی نیست و نظام ما باید یک بانک اطلاعاتی نیرو داشته باشد و در کنار آن نیز دستگاهی جهت پرورش آنها ایجاد شود.

قائم مقام حزب اعتماد ملی با اشاره به اینکه این روزها بحث و گفت وگو زیاد است که دولت تدبیر و امید شعار داده و عمل نکرده هست، تصریح کرد: گلایه ها به قدری زیاد شده است که بعضی از حامیان دولت هم به نحوی انتقاد می کنند یا اینکه طرف برابر اظهار خوشحالی می کند. ما نباید فراموش کنیم که نقد و انتقاد یک ضرورت هست. نقد باید نسبت به همه باشد، مدیر جمهور هم باید مورد نقد قرار گیرد ولی انتقاد باید سازنده باشد، تخریب نباشد، بلکه همراه پیشنهاد باشد

منتجب نیا با بیان اینکه اعتقاد دارم اگر روحانی در سال 92 گزینش نمی شد قطعا در کشور امنیت امروز وجود نداشت، گفت: بدون شک آن اجماع جهانی که علیه کشور عزیزمان ایران شکل گرفته بود منجر به خطرات جدی می شد ولی روحانی گزینش شد و با کمک وزیر خارجه ای مومن و متعهد توانست کشور را از خطرات بین المللی نجات دهد و آن فضای بسته و مردود داخلی که در وقت دولت های نهم و دهم ایجاد شده است بود را باز کند.

وی ادامه داد: روحانی از ناحیه مسوولان اجرایی نیز که یک ادبیات مبتذل را منتشر کرده بودند، یک فرهنگ فاخر را رواج داد و اگر بعضی ها فکر می کنند که اصلاح طلب ها پشت روحانی نیستند خواب باطل و آشفته ای است.

قائم مقام حزب اعتماد ملی در آخر این مراسم در پاسخ به سوالات دانشجویان به دیدار خود در اوایل امسال با رهبری معظم انقلاب اشاره کرد که با گشاده رویی و سعه صدر با آنها برخورد شده است هست، گفت: در این دولت امکان فعالیت همه دانشجویان در دانشگاه ها فراهم شده است آیا که در دولت گذشته فقط اصولگرایان از تریبون دانشگاه ها استفاده می کردند.

وی اعلام کردند که آقای روحانی با ستاره دار کردن بی مورد دانشجویان مخالف هستند و اگر در دولت روحانی چنین چیزی اتفاق افتاده ظلم است و کسی که در این دولت دانشجو را ستاره دار کرده باید به شدت مورد برخورد قرار گیرد.

منتجب نیا در پاسخ به سوالی در مورد اختلاس ها گفت که اگر با فساد مقابله کنیم بدون شک سر از اختلاس های میلیاردی در نمی آوریم.

وی در ادامه به پرسش دیگر در مورد آیت الله هاشمی رفسنجانی پاسخ داد و گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی شخصیتی بود که در حد خودش واقعا بی نظیر بود. ایشان در حقیقت نقش پدری داشت و یک لنگر ثبات بود. متاسفانه این روزها در بعضی از دانشگاه ها پشت تریبون به ایشان توهین می کنند مشخص است که از جایی تزریق می شود که والله خیانت به نظام است ما نباید به سرمایه های نظام چه اصلاح طلب و چه اصولگرا توهین کنیم. آیت الله هاشمی جایگزین ندارد و هر جا کار بزرگی صورت گرفته جای پای هاشمی رفسنجانی آنجا خواهد بود.

یادآور می شود که در ابتدای این مراسم «مهدی فیلی»، دبیر سابق انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام (ره) دانشگاه ایلام با اشاره به پایبندی این تشکل به اصول و بیان اینکه دانشجویان اصلاح طلب پیرو خط امام انقلابی اند، گفت: فعالیت دانشجویی عرصه آزمون و خطاست و مسوولان دانشگاه نباید فضا را سنگین کنند.

وی با بیان اینکه این تشکل های دانشجویی نیستند که وحشت دارند بلکه این انفعال دانشجویی است که وحشت دارد، ادامه داد: امروز شاهد تحقق وعده های دولت در استان ایلام هستیم که جوان یاوری و استفاده از ظرفیت بانوان را در عرصه مدیریت در دستور کار قرار داده است.

فیلی با تاکید بر اینکه دانشجویان اصل دولت هستند و نباید کاری کرد که دولت از اصل خود دور بماند، عنوان کرد: دانشجویان نباید روحیه مطالبه گری و انتقاد گری خود را از دولت از دست بدهند.

به گزارش ایسنا، «مسعود بیگی» دبیر انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام (ره) نیز در این مراسم به اهمیت فعالیت های سیاسی، فرهنگی و علمی دانشجویان در دانشگاه پرداخت.

واژه های کلیدی: سیاسی | دانشجو | فعالیت | دانشجو | دانشگاه | استفاده | دانشگاه | دانشجویان | دولت روحانی | دکتر روحانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog