ماشین روسیه فوتبال سعید عزت اللهی میلاد محمدی

ماشین: روسیه فوتبال سعید عزت اللهی میلاد محمدی دربی قفقاز سعید عزت اللهی لیگ برتر روسیه دیدار ترک گروژنی- آنژی ماخاچ قلعه

گت بلاگز اخبار پزشکی هستند ، دمانس&quot، افراد بالغ دارای بیماری قلبی مادرزادی در معرض &quot

محققان دریافتند افرادی که با بیماری قلبی به دنیا می‌آیند، زیاد در معرض مبتلا شدن به زوال عقل هستند.

هستند ، دمانس&quot، افراد بالغ دارای بیماری قلبی مادرزادی در معرض &quot

افراد بالغ دارای بیماری قلبی مادرزادی در معرض "دمانس" هستند

عبارات مهم : متولد

محققان دریافتند افرادی که با بیماری قلبی به دنیا می آیند، زیاد در معرض مبتلا شدن به زوال عقل هستند.

به گزارش ایسنا و به نقل از تک تایمز، مطالعات تازه محققان انجمن قلب آمریکا نشان داده است که بزرگسالان متولد شده است با بیماری های قلبی مادرزادی، زیاد در معرض خطر مبتلا شدن به زوال عقل هستند.

افراد مبتلا به زوال عقل با مشکلاتی از قبیل از دست دادن حافظه کوتاه مدت، سردرگمی، کم کردن تمرکز، تغییرات شخصیتی و افسردگی دست و پنجه نرم می کنند.

هستند ، دمانس&quot، افراد بالغ دارای بیماری قلبی مادرزادی در معرض &quot

مطالعات تازه نشان داده است که افراد متولد شده است با بیماری های قلبی مادرزادی در میانسالی خطر مبتلا شدن به علائم اولیه زوال عقل زیاد تهدیدشان می کند.

“نیکلاس مدسن”، متخصص قلب و عروق اطفال در مرکز پزشکی بیمارستان کودکان در سینسیناتی اوهایو، یک مطالعه را انجام داده است تا ببیند آیا بزرگسالان متولد شده است با بیماری قلبی مادرزادی با زیاد کردن خطر مبتلا شدن به دمانس مواجه هستند.

محققان دریافتند افرادی که با بیماری قلبی به دنیا می‌آیند، زیاد در معرض مبتلا شدن به زوال عقل هستند.

زوال عقل یا دمانس(dementia) یا خِرَدسودگی در پزشکی و روان پزشکی، اختلال مزمن و گاهی حاد فرایندهای روانی به علت بیماری عضوی مغز که با عوض کردن شخصیت و نئاندرتال شدن و موقعیت ناشناسی و اختلال در حافظه و داوری و اندیشه همراه است.

شایع ترین نوع دمانس، زوال عقل سالخوردگی یا بیماری آلزایمر هست. از دیگر عوامل ایجاد دمانس می توان به سکته مغزی، روان بحران ناشی از سمی شدن بدن در اثر مواد مخدر و روان گردان و بیماری های ناشایع ولی معروف مانند جنون گاوی اشاره نمود.

طبق تعریف، زوال عقل عبارت است از تخریب پیش رونده کارکردهای شناختی که در زمینه ای از هشیاری کامل (بدون وجود روان بحران بسته به نوع عامل آن) بروز می کند.

هستند ، دمانس&quot، افراد بالغ دارای بیماری قلبی مادرزادی در معرض &quot

دمانس از علائم بیماری و به صورت مجموعه ای از عملکردی های بد بالینی مشمول بر اختلالاتی در حافظه، زبان پریشی، تغییرات روان شناختی و روان پزشکی و مختل شدن فعالیت های روزانه تظاهر می یابد.

دکتر “مدسن” و گروه وی سوابق هزاران بزرگسال مبتلا به بیماری قلبی در دانمارک را بین سالهای 1890 تا 1982 مطالعه کرده اند. محققان دریافتند که حداقل 60 درصد از بزرگسالان متولد شده است با بیماری های قلبی، خطر مبتلا شدن به زوال عقل را در مقایسه با بزرگسالان بدون بیماری قلبی نشان دادند.

محققان دریافتند افرادی که با بیماری قلبی به دنیا می‌آیند، زیاد در معرض مبتلا شدن به زوال عقل هستند.

وی گفت: تحقیقات نشان می دهد که کودکان مبتلا به پرسشها قلبی در مقایسه با کودکان بدون بیماری قلبی، در معرض خطر بیشتری جهت مبتلا شدن به یک یا چند اختلال عصبی هستند. اکنون ما می توانیم بگوییم که خطر این نوع پرسشها همچنان تا بزرگسالی ادامه می یابد.

دکتر “مدسن” بیان کرد که زیاد افراد بالغ مبتلا به بیماری قلبی در زمانی متولد شده است اند که دسترسی به بیمارستان هایی که می توانند جراحی قلب باز را انجام دهند، نداشته اند. با این حال، ما نیاز به درک نیازهای مواظبت های بهداشتی و عوامل خطر بر تعداد بیشتری از افراد میانسال و سالخورده که در حال حاضر با بیماری های قلبی مادرزادی زندگی می کنند، داریم.

هستند ، دمانس&quot، افراد بالغ دارای بیماری قلبی مادرزادی در معرض &quot

بیماری قلب مادرزادی یک رشد غیرطبیعی قلب است که در طول 8 هفته اول حاملگی اتفاق می افتد. طبق گفته موسسه سلامت “استنفورد”، بیماری قلبی مادرزادی بر روی 8 کودک از هر 1000 نوزاد متولد شده است در ایالات متحده آمریکا تاثیر می گذارد.

کودکان مبتلا به نقص پیچیده قلب علائمی همچون رنگ پوست آبی در اطراف دهان، تنفس سریع، تورم در اطراف صورت، تنگی نفس و زیاد کردن وزن ضعیف را نشان می دهند.

برخی از کودکان مبتلا به نقایص مادرزادی قلب به جراحی قلب باز نیاز ندارند، ولی سایر نقایص قلبی پیچیده تر است و ممکن است در طی بزرگسالی چندین جراحی نیاز داشته باشد.

با توجه به گفته های “کلینیک مایو”(Mayo)، مرسوم ترین اختلالات قلبی مادرزادی، “تترالوژی فالوت”(Tetralogy of Fallot)، “آترزی ریوی”( Pulmonary atresia)، “نقص دیواره بین بطنی”( Ventricular septal defect) و “نقص دیواره بین دهلیزی”( Atrial septal defect) است.

تترالوژی فالوت یکی از مهمترین بیماریهای قلبی مادرزادی هست. در این بیماری چهار نقص مهم قلبی عروقی هم وقت در نوزاد وجود دارند.

نقص دیواره بین دهلیزی یعنی بازماندن دیواره بین دو دهلیز راست و چپ بعد از تولد نوزاد. شدت این نقص از نظر اندازه از یک سوراخ بسیار کوچک تا فقدان کامل دیواره بین دهلیزی متفاوت است.

نقص دیواره بین بطنی نیز به معنی بازماندن دیواره بین دو بطن راست و چپ بعد از تولد نوزاد. شدت این نقص از نظر اندازه از یک سوراخ بسیار کوچک تا فقدان کامل دیواره بین بطنی که منجر به ایجاد بطن یکسان می شود متفاوت است.

آترزی ریوی یک ناهنجاری مادرزادی ناحیه دریچه ریه است که در آن دریچه خروجی قادر به رشد نیست. بنابراین دریچه به طور کامل بسته شده است و مانع خروج خون از قلب به ریه ها می شود.

دمانس مجموعه ای از یک گروه از علائم است که می تواند ناشی از اختلالاتی باشد که روی مغز ایجاد می شود. بعضی از مرسوم ترین علل مبتلا شدن به زوال عقل عبارتند از: بیماری آلزایمر، بیماری هانتینگتون، بیماری عروق و اختلال شناختی خفیف.

علائم زوال عقل در هر شخص متفاوت هست، ولی اکثر مردم با مشکلاتی از قبیل از دست دادن حافظه کوتاه مدت، سردرگمی، کم کردن تمرکز، تغییرات شخصیتی، افسردگی و از دست دادن توانایی انجام کارهای طبیعی روزانه مواجه می شوند.

واژه های کلیدی: متولد | پزشکی | بیماری | کودکان | مبتلا شدن | بیماریهای قلبی | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog