ماشین روسیه فوتبال سعید عزت اللهی میلاد محمدی

ماشین: روسیه فوتبال سعید عزت اللهی میلاد محمدی دربی قفقاز سعید عزت اللهی لیگ برتر روسیه دیدار ترک گروژنی- آنژی ماخاچ قلعه

گت بلاگز بین‌الملل اعزام نیروهای سوری به مرز عراق و اردن جهت ممانعت از تجاوز احتمالی آمریکا

در بحبوحه گزارش‌های مربوط به احتمال تجاوز زمینی آمریکا و متحدانش به سوریه، ارتش این کشور عربی نیروهایی را به منطقه‌ای بیابانی در مرز با عراق و اردن اعزام کر

اعزام نیروهای سوری به مرز عراق و اردن جهت ممانعت از تجاوز احتمالی آمریکا

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان به نقل از پرس تی وی ، فرماندهان و منابع گروه های معارض دولت سوریه روز دوشنبه اعلام کردند اطلاعات موجود نشان می دهد صدها سرباز سوری و نیروهای هم پیمان آنها ظرف روزهای گذشته با تانک ها و ادوات سنگین عازم شهر السبع بیار شده است اند.
این شهر مهم که در نزدیکی بزرگراه دمشق – بغداد واقع شده است است هفتۀ گذشته تحت کنترل ارتش سوریه در آمد.

عبارات مهم : سوریه

عصام الرئیس، سخنگوی جبهه جنوبی گروه موسوم به ارتش آزاد سوریه، به رویترز گفت: «آنها قوای گسترده ای که به توپخانه، تانک ها و خودروهای زرهی مجهز است را (به منطقه) اعزام کرده اند.»
پیکارجویان این گروه معارض دولت سوریه در پایگاهی در نزدیکی مرز با عراق تحت نظر نیروهای ویژۀ آمریکایی دوره های آموزشی را می گذرانند.
خبرگزاری رویترز به نقل از منابع اطلاعاتی نوشت این پایگاه در حال تبدیل شدن به مرکزی جهت طرح ریزی عملیات در استان دیرالزور است.
این در حالیست که رسانه های سوری روز یکشنبه از پیشروی های تازه نیروهای دولتی در برابر گروه های تروریستی مستقر در این استان خبر داده بودند.
یگان های ارتش سوریه در نبرد با گروه های وابسته به داعش در استان دیرالزور شماری از آنان را به هلاکت رساندند و مواضع و مخفیگاه های آنان را نابود کردند.
هفتۀ گذشته حدود هفت هزار و 400 سرباز در اردن رزمایش مشترکی را با نیروهای آمریکایی برگزار کردند که به عنوان بزرگترین و پیچیده ترین رزمایش از آن یاد شد.
برگزاری این رزمایش نگرانی هایی را دربارۀ احتمال تجاوز آمریکا و هم پیمانانش جهت جلوگیری از پیشروی های نیروهای سوری در برابر داعش به وجود آورد.
همزمان با حرکت نیروهای ارتش سوریه به سمت شرق جهت بیرون راندن داعش از استان دیرالزور، ولید معلم، وزیر امور خارجۀ سوریه به اردن هشدار داد بدون اجازۀ دولت دمشق وارد این کشور جنگ زده نشود.
معلم تأکید کرد: «اگر نیروهای اردنی بدون هماهنگی با دولت سوریه وارد شوند آنها به عنوان نیروهای متخاصم در نظر گرفته خواهند شد.»
نیروهای آمریکایی علاوه بر حضور در اردن داخل سوریه نیز گروه های معارض را آموزش می دهند.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: سوریه | آمریکایی | تروریستی | دیرالزور | بین الملل | سوریه | ارتش سوریه | عراق

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog