ماشین روسیه فوتبال سعید عزت اللهی میلاد محمدی

ماشین: روسیه فوتبال سعید عزت اللهی میلاد محمدی دربی قفقاز سعید عزت اللهی لیگ برتر روسیه دیدار ترک گروژنی- آنژی ماخاچ قلعه

گت بلاگز بین‌الملل گوترش خواستار اصلاحات اساسی در شرکت ملل شد

آنتونیو گوترش، دبیر کل شرکت ملل متحد، خواستار اصلاحات اساسی در ساختار این شرکت شد.

گوترش خواستار اصلاحات اساسی در شرکت ملل شد

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان ،به نقل از خبرگزاری فرانسه، آنتونیو گوترش، دبیر کل شرکت ملل متحد، خواستار اصلاحات اساسی در ساختار این شرکت شد.

گوترش در روز چهارشنبه بر نیاز رویکردی همه جانبه جهت ایجاد اصلاحات در ساختار شرکت ملل در زمینه های مرتبط با توسعه پایدار، صلح و امنیت و حقوق بشر، تاکید کرد.

وی افزود:پیش از هر چیز باید در نظر داشت، که منطق و رویکردی یکپارچه باعث خواهد شد که ما تفاوت هایمان را کنار بگذاریم. ما بسیار چند تکه و چند بخشی با پرسشها دنیا برخورد می کنیم. ما جهت حل مشکلات، با سه ستون و محور مهم مواجه هستیم: صلح و امنیت، حقوق بشر و توسعه پایدار ولی واقعیت از این قرار است که با این سه ستون، با روش های متفاوت و از طریق شرکت های متفاوت، و با اهداف متفاوت، و بعضی اوقات با رویکردهایی متضاد و متناقض برخورد می شود. جهت من این جمله قدیمی، که «بدون توسعه، صلح بدست نمی آید و بدون صلح نیز توسعه ای در کار نخواهد بود»کاملا مشهود است ولی اکنون این مساله نیز با گذشت وقت مشخص شده است که هیچ توسعه و هیچ صلحی بدون حقوق بشر بدست نمی آید ولی حقیقت امر، آن است که اگر به این سه مساله به طور جداگانه پرداخته شود، هیچ نتیجه ای بدست نخواهد آمد.

گوترش خواستار اصلاحات اساسی در شرکت ملل شد

گوترش گفت: این هماهنگی میان توسعه و پرسشها انسانی همچنین مستلزم هماهنگی نیرومند تری میان شرکت ملل و شرکت های مالی بین المللی و دیگر شرکت های چندجانبه هست. این مساله باید رکن مهم روند اصلاحات و شرکت دهی مجدد روش کاری ما باشد.

وی خاطرنشان کرد ما همچنین باید نگاه جدی به ساختار و معماری عملیات صلح و ساز و کارهایی که می توانند به این عملیات صلح کمک کنند، داشته باشیم. شرکت ملل زیاد به خاطر تلاش هایش جهت حفاظت از صلح آشنا می شود. این ماموریت ها بسته به میزان منابع مالی که شرکت ملل از آن بهره می بُرد، حدود 70 تا 80 درصد از فعالیت هایش را مشمول بر می شد ولی ماموریت های حفاظت از صلح به شیوه سنتی که در آن ها از نیروهای کلاه آبی استفاده می شد، فقط در شرایطی قابل انجام بود که دو طرف درگیری به توافقی در زمینه ترک مخاصمه دست می یافتند و پیش برد آن توافق جهت ایجاد ثبات در آن کشور و جهت پیشرفت مثبت آن مورد نیاز بود ولی این فرمول در سرنوشت کنونی و در دنیا امروز، عملا قابل اعمال نیست. ما اکنون هرچه که به پیش می رویم، عملیات حفاظت از صلح را در محل هایی انجام می دهیم، که تقریبا صلحی در آنجا وجود ندارد که بخواهیم از آن حفاظت کنیم.

گوترش تصریح کرد ما جهت انجام این کارها با دو روند مجزا روبرو هستیم، که هم اکنون طرح آن به مجمع عمومی ارائه شده است هست. یکی از آن ها مربوط به اصلاح ساختار مبارزه با تروریسم هست، که به بحث مهار تروریسم و عملیات پیشگیرانه جهت ترویج افراطی گری ارتباط دارد و طرح دوم مشمول بر برنامه عملی در زمینه تغییرات ساختاری مهم مرتبط با مبارزه با سوء استفاده های جنسی هست. این مساله علاوه بر تبعات احتمالی که جهت قربانیان خود دارد- که ما باید نسبت به آنها تصویر العمل نشان دهیم- جهت سابقه سازمانی مانند شرکت ملل نیز بسیار حائز اهمیت هست، لیکن این امرکه کسانی که باید کمک رسان باشند، خود تبدیل به عاملان خشونت جنسی شوند، امری کاملا ناپسند و غیر قابل قبول است.

دبیر کل شرکت ملل متحد گفت:ما باید تمامی ظرفیت ها و منابع خود را به کار بگیریم. ما در این راستا با تردیدهایی از سوی کشوری(آمریکا)روبرو شده است ایم. ما حتما باید دولت ها، مردم و جوامع تجاری را بسیج کنیم و با خود همراه سازیم. من فکر می کنم که اکنون ما متحدی بسیار مهم در این راه داریم، لیکن اقتصاد سبز(بر پایه انرژی تجدیدپذیر) را توانسته ایم به اقتصاد مورد قبول تبدیل کنیم.کسب و کار در این زمینه دیگر به مثابه تجارت خوب و مورد قبول تلقی می شود و این یکی از دلایل خوش بین بودن من است.

آنتونیو گوترش، دبیر کل شرکت ملل متحد، خواستار اصلاحات اساسی در ساختار این شرکت شد.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: آنتونیو گوترش | بین الملل | گوترش | اصلاحات اساسی | سازمان ملل | دبیر کل شرکت ملل |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog