ماشین روسیه فوتبال سعید عزت اللهی میلاد محمدی

ماشین: روسیه فوتبال سعید عزت اللهی میلاد محمدی دربی قفقاز سعید عزت اللهی لیگ برتر روسیه دیدار ترک گروژنی- آنژی ماخاچ قلعه

گت بلاگز خوزستان رابطه مدیریت غلط منابع آب و سیاست انتقال آب با گرد وخاک

مدیریت غلط منابع آب و سیاست انتقال آب از منابع پر آب به منابع کم آب، تخریب سرزمین ناشی از کشاورزی غیر اصولی از علل انسانی وقوع این پدیده هستند.

رابطه مدیریت غلط منابع آب و سیاست انتقال آب با گرد وخاک

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز؛ضیاءالدین شعاعی، مدیر ملی مقابله با پدیده گرد و غبار امروز در سمینار آموزشی مقابله با ریزگردها و سیلاب که با حضور مسئولان کشوری برگزار شد، اظهار داشت: در دهه اخیر بحرانی با عنوان گرد و غبار ایجاد شده است که اندازه ذره، سرعت باد، رطوبت خاک، پوشش گیاهی و نوع خاک از عوامل موثر بر پدیده گرد و غبار هستند.

عبارات مهم : ایران
مدیر ملی مقابله با پدیده گرد و غبار عنوان کرد: اندازه ذرات 100 میکرومتر یا کمتر، غلظت 600 میکرو گرم بر متر مکعب، ارتفاع افزایش تا 10 کیلومتر، وقت جابه جایی 4 تا 7 روز و مسافت جابجایی 600 کیلومتر از خصوصیات طوفان های گرد و غبار در کشور عزیزمان ایران است.

وی با اشاره به این که وقوع گرد و غبار و شن با توجه به خصوصیات خشک و نیمه خشک منطقه هست، گفت: توزیع جهانی تعداد روزهای گرد و غبار در کشور عزیزمان ایران هر لحظه تحت تاثیر بوده هست. خوشه های مهم تولید گرد و غبار در غرب آسیا تاثیر گذار بر کشور عزیزمان ایران است که غرب سوریه، شرق اردن، عراق، غرب عربستان، شمالغرب افغانستان و منطقه آرال از جمله این خوشه ها هستند.

شعاعی با تشریح اثرات مخرب توفان های گرد و غبار، ادامه داد: شیوع بیماری های ریوی، انتقال بیماری های اپیدی، حساسیت های پوستی، بیماری های چشمی، نارسایی خونی از جمله این اثرات منفی هستند.

مدیر ملی مقابله با پدیده گرد و غبار افزود: زیاد کردن تصادفات بزرگراه ای، کنسلی پروازها، اختلال در حمل و نقل دریایی، اختلال در صنایع، کم کردن تولیدات کشاورزی، طغیان آفات، توسعه بیماری های دامی، کم کردن تولدات دامی و کم کردن کیفیت محصول از دیگر اثرات مخرب طوفان های گرد و غبار هستند.

شعاعی با اشاره به این که تغییرات اقلیم، ناپایداری جوی، فقدان پوشش گیاهی و… از عوامل طبیعی وقوع طوفان های گرد و غبار هستند، خاطرنشان کرد: مدیریت غلط منابع آب و سیاست انتقال آب از منابع پر آب به منابع کم آب، تخریب سرزمین ناشی از کشاورزی غیر اصولی از علل انسانی وقوع این پدیده هستند.

انتهای پیام/و

واژه های کلیدی: ایران | طوفان | منابع | انتقال | مقابله | بیماری | مدیریت | مدیریت غلط آب و گرد وغبار

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog