ماشین روسیه فوتبال سعید عزت اللهی میلاد محمدی

ماشین: روسیه فوتبال سعید عزت اللهی میلاد محمدی دربی قفقاز سعید عزت اللهی لیگ برتر روسیه دیدار ترک گروژنی- آنژی ماخاچ قلعه

گت بلاگز وب‌گردی چرا امام خمینی فرزندش را ترساندن کرد؟!

با رفتن نجار امام با صدای بلند گفت که حاج‌شیخ، من با تو و مصطفی تا لب جهنم می‌آیم، دیگر داخل جهنم نمی‌خواهم بشوم!

چرا امام خمینی فرزندش را ترساندن کرد؟!

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، همسر امام خمینی (ره) خاطرات زیادی از راحت زیستی ایشان نقل کرده اند که نشان دهنده سخت گیری ایشان در هزینه از سهم امام بوده هست. همسر حضرت امام در این باره می گوید:

عبارات مهم : امام خمینی
در نجف زیرزمین های بسیار عمیقی وجود دارد معروف به «سرداب سن». در حدود صد پله، کمی زیاد و کمتر، با سطح زمین فاصله دارد. حفره ای که در کف حیاط است و جعبه ای روی سوراخ می گذارند و پنکه ای در آن قرار می دهند و جعبه تنها به اندازه پنکه سوراخ دارد و هوای سرداب را به داخل حیاط می آورد و کمی هوای حیاط را عوض کردن می دهد.

برای اینکه ما هم از نعمت بی بهره نباشیم، به مصطفی گفتم خوب است یک جعبه روی این شبکه سوراخ حیاط بگذاریم. او گفت بد نیست و به آقای قرهی گفت یک جعبه تهیه کنید. از بخت بد، آقای قرهی جعبة ساخته شده است مکعب شکلی که هر ضعلش یک متر باشد، پیدا نکرده بود و نجاری آورد تا اندازه شکبه را بگیرد و جعبه را بسازد که آقا از نماز آمد و خود را در حیاط مواجه با نجار و حاج شیخ عبدالعلی قرهی دید، صبر کرد تا نجار رفت. با رفتن نجار امام با صدای بلند گفت که حاج شیخ، من با تو و مصطفی تا لب جهنم می آیم، دیگر داخل جهنم نمی خواهم بشوم! واویلا که سهم امام را بدون حساب خرج می کنید، باید خودتان جوابگو باشید. تو و مصطفی چه حقی داشتید بدون اذن من از سهم امام بخواهید جعبه بسازید! بیچاره حاج شیخ وقت دفاع از خود را پیدا نمی کرد. احمد در معرکه بود، حاج شیخ را با اشاره بیرون کرد. بالاخره جعبه را ساختیم. چیز خوبی هم بود، کار تخت آشپزخانه مان را می کرد و ظرف رویش می گذاشتیم.
منبع:مشرق
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: امام خمینی | امام خمینی | رحلت امام خمینی | سالگرد ارتحال امام | همسر امام خمینی | ساده زیستی امام |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog